Osvětlení továrny ovládané z jediného místa

Aisan Industry Czech s. r. o.

Technologie doublepower jsou v Aisan Industry Czech jako doma. Během tří let jsme zrekonstruovali osvětlení všech provozů obou lounských závodů.

Pan Michal Morávek, maintenance assistant manager společnosti, hledal kvalitní a úsporné osvětlení pro její rozmanité provozy. Hustě zastavěný prostor hal a mnoho pracovních míst si vyžadovaly promyšlený návrh světelné soustavy s nízkou spotřebou, vysokým světelným komfortem a rovnoměrností osvětlení.

Řešení jsme navrhli a v několika fázích dodali hlavní stropní i lokální osvětlení výrobních provozů i skladových prostor.

Vyměnili jsme většinu stávající světelné elektroinstalace. Upravili jsme a doplnili ovládání světelné soustavy tak, aby skupiny svítidel, ovládací místa ad. prvky maximálně odpovídaly potřebám provozu. Automatický systém řízení osvětlení na bázi DALI-KNX dnes řídí světelnou soustavu podle přísvitu denního světla. Ovládací rozhraní umožňuje plánovat údržbu, vypisovat reporty o chování soustavy a monitorovat její spotřebu. Osvětlení obou závodů je propojeno do jednoho systému, což nabízí pohodlné ovládání z jediného místa. Klient má k dispozici také vzdálený přístup do systému.