Pořizovací vs. provozní náklady

Pořizovací náklady jsou to, co je vidět bezprostředně, tady a teď. Ale investici do průmyslového osvětlení, ať už při nové výstavbě, nebo při rekonstrukci, děláte s výhledem mnohaletého spolehlivého fungování. Po celou tu dobu budou svítidla spotřebovávat elektrickou energii, údržbu a servis – jedním slovem náklady.

Jednorázová (většinou malá) úspora na pořizovací ceně svítidel může zadělat na dlouhodobé (a citelné) prodražování rutinního provozu. Ne že může: v praxi k tomu běžně dochází.

Rozdíl v pořizovacích nákladech standardního (levnějšího) a skutečně úsporného (o něco dražšího) řešení velmi rychle kompenzuje (značný) rozdíl mezi jejich provozními náklady. Jednoduše řešeno, co ušetříte na investici, několikanásobně promrháte v provozu. A naopak, vyšší cena investice se vám vrátí v nižších provozních nákladech zpravidla už během několika měsíců. Kvalitní řešení má i delší životnost, provozní úspory se tedy budou každým dalším dnem provozu pouze zvyšovat.

Aby takový stav nastal, je nutno ekonomickou kalkulaci vypočítat korektně. Úspor by nemělo být dosaženo na úkor dlouhodobě stálého výkonu svítidel, a tedy bezpečnosti a komfortu lidí, kterým budou svítit na práci či zábavu.

Pokud přemýšlíte o rekonstrukci průmyslového osvětlení nebo plánujete výstavbu nové haly či areálu, oslovte nás s žádosti o zpracování konkurenčního návrhu kvalitního osvětlení – pro informaci a srovnání. Doložíme v jasných číslech, zda vám řešení doublepower prodraží investici, a pokud ano, jak rychle vám začne (a jak dlouho vydrží) vydělávat díky mnohem nižším nákladům provozním.

Údaje budou vycházet z reálných dat a skeptických předpokladů. Dosažení konkrétních úspor, technické parametry svítidel a dobu jejich stálosti svým zákazníkům smluvně garantujeme.

Jsme Vám k dispozici, volejte +420 222 312 917! Kontaktní údaje