Ekonomika

Všechno, co musí zajímat majitele a jejich ekonomy: kolik to bude stát a proč. Informace o nákladech a výnosech, tipy jak porovnat nabídky a originální způsob jak stavbu finacovat pouze z úspor energie (a ještě na tom vydělat).

O úsporách energie a financí

Papír snese všechno a vyčíslit příjemnou spotřebu energie je snadné. Nám jde o úspory skutečné. Umíme jich dosáhnout a umíme je doložit.

Pořizovací vs. provozní náklady

Po celou tu dobu životnosti budou vaše svítidla potřebovat elektrickou energii, údržbu a servis. Úspory na pořizovací ceně mohou dramaticky navýšit celkový účet za řešení.

Co určuje cenu svítidel a instalace

Žijeme ve světě, v němž kvalita něco stojí. Kvalitu průmyslových svítidel vyjadřuje především úspornost, světelný komfort a dlouhodobé udržení obou těchto parametrů.

Jak porovnat nabídky

Výběru dodavatele je třeba věnovat přiměřený čas a péči. Namítnete-li, že čas jsou peníze, odpovíme – právě proto. Podcenění přípravy může změnit slibný projekt v noční můru.

Platební podmínky

Platební podmínky jsou vždy předmětem individuální dohody, jedno ale mají společné. Rozhodující část celkové ceny díla platíte až po skutečném prokázání deklarovaných parametrů.

Možnosti alternativního financování a dalších úspor

Rekonstrukce osvětlení nabízejí skutečně zajímavé úspory nákladů za energie i rychlou návratnost investic. Proto stojí za úvahu použít k financování vhodnou formu úvěru a ten splácet provozními úsporami.